Hakkında

Rabia Şule Doğan, 1986 yılında, Belçika’da dünya’ya gelmiştir.


Psikoloji eğitimi almış, eğitim süresince aynı zamanda Belçika’nın her yerine dağıtılan Binfikir adlı Türk gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra, kısa bir süreliğine özel bir havayolu şirketinde hava hostesi olarak görev almıştır.


2014 yılında İstanbul’a yerleşen Doğan, bu serüveni sayesinde Avrupa’dan İstanbul’a göç edenleri konu alan bir Belçika yapımı belgeselde konu olmaktadır.


2017'de yayınlanan Portakal Yokuşu adlı ilk romanından sonra tekrar Belçika'ya dönen Rabia Şule Doğan, yazı yazmaya gönül verdiğinden, deneyimlerinin arasında Belçika’daki bir tiyatro topluluğuna skeç yazarlığı da bulundurmaktadır.


Son olarak, İstanbul'da yaşama hikayesini mizahi bir dille kaleme aldığı ‘Hatalı Kararlar Uzmanı’ adlı otobiyografik romanını, 2021'de okurla buluşturdu.

Seçtiği yolda, islam din dersi öğretmeni ve danışmanı olmasının da temel taşlarını oluşturan bu kitapta Doğan, hayatta bir şeylere tutunup var olma çabasını, yaptığı hataları, düştüğü tuzakları, doğruyu bulma adına Hindistan'a kadar uzanan yollarda edindiği tecrübeleri ve öğrendiği dersleri anlatıyor.


Doğan, aynı zamanda Belçika Hasselt'te bir terapi merkezinde psikolojik danışman ve psikodiagnostik uzman olarak çeşitli testler uyguladığı (otizm, zeka, dehb, bipolar kişilik bozukluğu, nöropsikolojik...), kendi işinde görev almaktadır.

GALERİ